88 / 100

The Umbrella Academy dizisi  aynı isimdeki The Umbrella Academy adlı romanından bir Netflix orginal dizisine cevrilmiş Amerikan yapımı bilimkurgu dizisidir.


1.sezon: 10 bölüm ( 15 Şubat 2019 )

2.sezon: 10 bölüm ( 31 Temmuz 2020 )

Bölüm süresi ise 50 dakika civarlarındadır.

Yapımcı: Gerard Way


The Umbrella Academy Dizisi Konusu:

1 Ekim 1989 yılında beklenmedik bir günde 43 bebek farklı yerlerde doğar. Bu bebeklerin farklı bir kaç noktası vardır. Annelerinin daha önce gebelik belirtisi göstermemiş olmasıdır. Bu çocukların diğer farklı noktası ise süper güçlere sahip olmalarıdır. Bu durum gerçeklestiğinde Dünya’da yankı uyandırır ve tüm televizyon kanallarında bu    durum konuşuluyordur. Bu durumu gören milayader  iş adamı Sir Reginald Hargreeves bu çocuklard 7 tanesini  evlat edinmek icin yola koyulur, bebekleri almak icin ailelerine para veya ihtiyaçlarını gidermesi için gerekli olnağı sağlar.

Sir reginald hargreeves The umbrella academy
Sir reginald hargreeves The umbrella academy

Bu 7 kişiyi evlat edindikten sonra eskiden kurduğu şemsiye umbrella(şirketinin) ismini akademiye verme kararı alır ve The Umbrella Academy adında bir eğtim merkezi kurar.

The Umbrella Academy
The Umbrella Academy Logo

Burada evlatlarına zor bir eğtimden geçirir onları hayata karşi hazırlar ve onlara sürekli Dünya’yı siz kurtaracaksınız der.


The Umbrella Academy Eleştiri:

Eleştiri Tabelası

Dizi gerek cekimleri gerek oyuncuları olsun harika bir dizidir.Simdi eksi fazla yönlerini kıyaslayalım.

Eksi Yön: Dizide karakterler bazen sırf kurala uysun diye kısıtlanmışlar. Birde böyle çıkış kalmayınca hep yeni bir şey olsada kurtaralım mantığı olmamıs.

Artı Yönleri: Dizi çekimleri olsun müzik uyumları olsun sahneleme olsun efsane diyecek bir şey yok. Karakterlerin müziğe uyumu o duuguyu yansıtması efsane bir şey.

How I Meet Your Mother Dizisi ile birlikte benim ilker sıralamam girdi.


The Umbrella Academy Dizisi Oyuncuları:

Number 5(Aidan Gallagher): Dizide basrolü oynuyor. Özel gücü zamani yönetebilmesi geçmişe geleceğe gidebilmesi. Takımın en genç aynı zamda en yaşlı kişisi izleyince anlayacaksınız.Gelecekte sıkışıp geçmişe dönmeye çalışıyor.

The Umbrella Academy Oyuncuları
Number 5

Vanya Hargreeves(Elan Page): Dizide ,hayatı boyunca önemsenmeyen  biri olarak yasamiştır.Babası ondan korktugu icin ona ilac vermiş ve bazı durumları gizlemistir. Dizide bir seyi yıkmakla mesgul olur genelde. Ay gibi 🙂

Özel Güç: Gizli

The Umbrella Academy Oyuncuları
Vanya

Klaus Hargreeves(Robert Sheeshan) : Dizide ailenin en korkak ve dikkate alınmayan kişisidir. Oyunculuk olarak en sevdigim karakterdir.Babası kuçuk yaşta onu korkularini yenmesi için ruhlar aleminde bir yere kitlemiş o ise korktugu icin sarhoş ve uyu#turucu kullanmaya baslamış. Siz birde sonra görün.

Özel Güç: Ruhlar ile konuşma ve fazlası

The Umbrella Academy Oyuncuları
Klaus

Allison Hargreeves( Emmy Lampman): Dizide kız kardeslerden biridir.Bir aile sahip fakat özel gücünü coçuğunda kullandığını gören eşi ayrılmak istemiş. Aile sorunları var.

Özel Güç: Söylediği  ile insanalara istedigini yaptirabilmesi.

The Umbrella Academy Oyuncuları
Allison

Luther Hargreeves(Tom Hooper): Dizide koca canavar isimi vardır.Babası onu bir göreve göndermesi sonucu yaralanmış ölme eşiğindeyken ona bir ilaç vermiş yeni hali eskisi ile farklı , daha sonra babası onu Ay’a gitmesi gerektigini söylemiş.Ay’da yaşarmış.

Özel Güç: Doğuştan çok güçlü olması.

 

The Umbrella Academy Oyuncuları
Luther

Diego Hargreeves(David Casteñeda): Dizide biraz ağır aynı zamanda yumuşak bir kişilige sahiptir.Aile üyelerine biraz kabadır. Babasından en nefret eden kisidir herhalde.

Özel Güç:Metalleri Yönetebilmesi

The Umbrella Academy Oyuncuları
Diego

 

Ben Hargreeves( Justin H.Min): Dizide ,eski zamanda yapılan bir opersayonda hayatinı kaybetmiştir.Dizide ise Klaus ile birliktedir.

Özel Güç: İzleyip Öğrenin

The Umbrella Academy Oyuncuları
The Umbrella Academy  Oyuncuları Ben

Sir Regenald Hargreeves: Dizide 7 coçuğu evlatlik edinen adamdır. Gıcık ve sır dolu bir insandır.

The Umbrella Academy Oyuncuları
The Umbrella Academy Oyuncuları

 

 

The Handler(Kate Walsh) :  Dizide zamanı yönetenler diye bir yerde yönetici rolünü canlandırıyor. Fazlasıyla can sıkıcı bir karakater.

The Umbrella Academy Oyuncuları
The Umbrella Academy Oyuncuları the handler

 

Pogo(Adam godlay): Dizide Sir Regenald Hargreeves karakterinin eğittigi bir maymundur. Akkilı bir maymundur bir süre sonra aileye katılacaktır.

 

The Umbrella Academy Oyuncuları
The Umbrella Academy Oyuncuları Pogo

Buda benden dizi hakkında bir hediye:

 

 


Şarkı: I think We are alone now 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir