91 / 100

Stranger Things Dizisi 15 Temmuz 2016 yılında online olarak Netflix üzerinde yayınlanmaya başlanmış ABD yapımı Korku Bilimkurgu türünde bir dizidir.


Stranger Things dizisinin yönetmenliği ve aynı zamanda senaristliğini Duffer Kardeşler tarafından oluşturulmuş bir dizidir.


Toplamda 3 sezon 25 bölümden oluşmakta olan Starnger Things 43 dakikadır.

IMBD puanı: 8.8 puan

Google Kullanıcıları Oranı: %96 beğenilmiş.


Stranger Things Dizisi Konusu:


Diziden Anlatım Bölümü:

Dizi 4 arkadaşın başından geçen olayların anlatıldığı bir dizidir. Daha sonra 5.si gelecek…

Bir gün bu 4 arkadaş  Mike  Wheeler Karakteri’nin evin bodrum katında aralarında çok sevdiklerini bir oyunu oynuyorlardır. Kendilerini o kadar kaptırmışlarki ,zamanın nasıl geçtiğini anlayamamışlar.

Onlar oyun oynarken Anneleri gelir ve zamanın çok geç olduğunu artık gitmeleri gerektiğini söyler. Onlarda tamam haftaya devam ederiz derler ve evden ayrılırlar.

Stranger Things Friends
Stranger Things Friendship

3 Arkadaş ,Will,Dustin,Lucas eve dönmek için bisikletlerine binerler ve yola koyulurlar Lucas’ın evi yakın olduğu için onlardan hemen ayrılır ve eve doğru gider. Dustin ve Will yanlız kalınca bisiklet ile yarış yapma kararı alırlar.

Stranger Things Bike
Stranger Things Bike Science

Yarış bir süre devam eder ama Dustin yorulunca durur Will ise o sırada halen gidiyordur. Biraz ilerledikten sonra yasak bölgeye farkında olmadan girer. O sırada bisikletinde bulunan ışık  yanıp sönmeye başlar. Ona bakayım derken önüne bir cisim çıkar ,korkar ve çarpmamak için bisikleti sağa çeviri ve düşer düştügumde bir sey görüp korkar ve kaçar.

Will burdan sonra kaybolur.


Kısa Özet Bölümü:

Dizi Will adındaki bir çoçuğun aniden kaybolması ile ilgili araştırmalar başlatılır.

Bir süre araştırmalar yapılır duyurular yapılır herkes bir elden Will’i arıyordur aniden bir kız çoçuğu bir karakter Eleven ortaya çıkar ve bu herkese bir umut doğurmuş olur çünkü daha önce kaybolmuş bir çoçuğun izini bulmuşlardır.

Olaylar geliştikçe hükümetin küçük çoçukları büyütüp onlar üzerinde spesifik deneyler yaptığı anlaşılır ve sonra olayalar karmaşaya döner.


Eleştiri Bölümü:


Dizi sizi ilk sezonda gerçektende içine çekiyor o kadar içine çekiyorki sadece onu izlemek istiorsunuz sizi merkata bırakıyor.

Ama sonra devam ediyorum 2. Sezon aynı neyse hadi bir seferden bir sey olmaz diyorsunuz. 3 sezon geliyor oda aynı artık sıkıyor yani.

Aynı durumları izleyip izelyip duruyorsunuz ve artık sıkmaya başlıyor. 4. Sezon geldiği zaman bakacağım eğer yine aynıysa diyecek bir şey yok. Dizinin konusunu eleştiricek olursak  tek kelime Mükemmel diyebilirim tam benlik bir dizi Stranger Things. BioHackers Dizisi  ile rrkabet durumuna gierbilir.


 

Stranger Things Dizisi Oyuncuları:


Eleven(Millie Boby Brown): Eleven Karakteri dizide üzerinde deneyler yapan kücük kız karakteri oynuyor. Deneyler sonucu Eleven karakterinin kendine ait özel güçleri vardır.Onları arkadaşlarını ve ailesi olacak kişileri korumak için kullanır.

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları Eleven

 

Mike Wheeler(Finn Wolfhard): Stranger things dizisinde 4 arkadaşdan biridir. Eleven karakterini bulur ve onunla arkadaş olur .

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları Mike

 

Finn(Noah Schnapp):  Dizide kaybolan çoçugu oynar pek bir işlevi olmasada dizi sadece bu çoçuk üzerinden yürür .Başına Sürekli bir şeyler gelir.

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları Will

 

Dustin Handerson(Gaten Matarazzo): Dizide en sevdiğim karakterdir. Şakacı ve zeki kişiliğe sahiptir.Farklı konulara ilgilidir buda onu belaya sokar.

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları Dustin

 

Lucas (Caleb MgLaughlin):  Dizide sevdigim 2. Karakterdir çevik ve ortama uygum sağlar. Biraz korkakdır.

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları Lucas

 

Jim Hooper(David Harbour): Dizide eyaletin polis rolünde oynamaktadır .Çok temkinli aynı zamanda canayakın bir kişiliğe sahiiptir Eleven karakterine çokca yardım etmiştir.

Stranger Things Oyuncuları
Stranger Things Oyuncuları jim

Oyuncu Kadrosu Tümü:
Winona Ryder
David Harbour
Finn Wolfhard
Millie Bobby Brown
Gaten Matarazzo
Caleb McLaughlin
Noah Schnapp
Sadie Sink
Natalia Dyer
Charlie Heaton
Joe Keery
Dacre Montgomery
Maya HawkePriah Ferguson
Cara Buono
Matthew Modine
Paul Reiser
Sean Astin
Shannon Purser

Kasım 1, 2020

You Dizisi Konusu

YORUMLAR

 1. Netflix’te oldukça severek izlediğim dizilerden bir tanesiydi. Konusu ve bağlayıcılığı gerçekten güzel. Şimdilerde bu diziden bağımsız olarak Queen of the South izliyorum.

 2. Netflix de severek izlerdim paylaşımınız çok hoş olmuş teşekkürler.

 3. Tanıdıklarımın çoğu izliyor. Ama ben hala izlemedim :). Umarım en kısa sürede incelerim.

  1. bence izlemelisin ama yazıdada belittiğim gibi biraz sıkabilir

 4. Uzun zamandır izlemeyi düşünüyordum bunu bana hatırlattığınız için teşekür ederim

 5. Şu diziyi çoğu tanıdığım izledi ve çok iyi dediler. Ama inan açıp da konusu nedir ne değildir bir bakmadım bile. Aslında hiç dikkatimi çekmiyor 🙂

 6. Anlattıklarınıza bakılınca harika bir diziye benziyor. En kısa zamanda izlemeye başlamayı düşünüyorum.

 7. Bilim kurgu izlemeye bayılıyorum. Çok fazla tavsiye edilmesine rağmen hala stanger thingse başlayamamıştım. Yazınızı da okuduktan sonra başlamam gerektiğinin farkına vardım 🙂

 8. Diziyi izlemeyenler çok şey kaçırırlar gerçekten harika bir dizi.

 9. Arkadaş çevremden çok fazla duyduğum ama izlemeye vakit bulamadığım bir diziydi, izlesem mi izlemesem mi düşüncesindeydim sanırım izleyeceğim 🙂 Yazı için teşekkürler….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir