89 / 100

Shadowhunters dizisis 12 Ocak 2016 yılında Freefrom adlı Televizyon kanalında yayına girmiş, konusunu ise Cassandra Clare tarafından  yazılmış Ölümcül Oyuncaklar kitap serisinden alır.

Shadowhunters Ölümcüloyuncaklar kitap serisi
Shadowhunters Ölümcül oyuncaklar kitap serisi

Ed Decter tarafından geliştirilen Shadowhunters aksiyon, Doğaüstü bir Amerikan dizisidir. Dizinin birde kendisinden önce yayınlanmış Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri adında 2 saat 13 dakikalık bir filmi bulunmaktadır.


ShadowHunters Konusu:

Shadowhunters dizisi Clary Fray isimli özel bir güce sahip bir kızın 18 yaşına girince bir büyücü tarfından engellenen gücünü geri kazanması ile başlıyor.

Clary ilk olarak bir çizerdir ve bir çizim yarışmasına gibi bir şeye katılır ve çizdiği resimleri gösterir fakat beğenmezler ama resim çantasının üzerindeki garip desenli resimler fazlaca dikkatini çeker jürilerin.O resimleri görünce başarılı olur ve istediği yere kabul olur. O resimler öylece aklına gelen gatip resimlerdir.

Bu durumu paylaşmak için Uzun zamandır arkadaşı olan Simon’un yanına gelir ve ona bu güzel durumu ilk şaka amaçlı yalan söylesede sonradan kazandığını söyler ve güzel bir mutluluk sarar etrafı. Daha sonra bunu kutlamak için annesinin yanına gider ordanda arkadaşları ile birlikte gece kulübüne gideceklerdir.

Eve varınca annesi ile bu mutlu durumu payalşır.Annesi ona bir şey veriri ve bunu yaninda taşıması gerektigini söyler.Clary bu duruma pek takmadan arkadaşları ile gece kulubünün civarına gider ve orda oturup konuşurlar.

O sırada Şeytan yaratıkları yakalamak için kulübe giden üyelerden biri olan Jace  ,Clary çarpar fakat bir sorun vardır.

Jace karakterini sadece görem yetisi olan biri görebilirdi daha sonra bir tanısma başlar ve Clary shadowhunters takımına katılır.Kaçırılan annesini bulmak için


Shadowhunters Dizisi Öneri/Eleştiri Bölümü:

İyi Yanları: Konusu kisiye göre ilgi çekici.

Kötü Yanları: Kamera açıları berbat ,oyunculuklar güzel değil ,dizilerin birleşimi gibi olmuş, çok fazla abartı var dizi resman Selana adlı bir türk dizisine döndü.Locke and Key Dizisi bile daha güzel dersem yanlış olmaz.


Shadowhunters Oyuncuları:

Clary Fary(Katahatina McNamara): Dizide başrollerden biridir. Özel güçlere sahiptir 18 yaşından sonra özel güçleri aktifligini gösterir ve yeni bir hayata başlar

Shadowhunters oyuncuları

 

Jace Wayland(Dominic Sharewood): Dizide Clary ile tanısan kişidir. Shadoehunters takıminda çalışarak Dünya’nın iyilik dengesini sağlar.

Shadowhunters oyuncuları

 

Alec Lighwood(Matthew Daddario): Dizide bir diğer shadowhunters rolünü oynar takimın en büyügüdür ve kurallara uyan bir kişiliktir.Ok ve büyülü yay kullanır.

Shadowhunters oyuncuları

 

Magnus Bayne(Hary Shum Jr): Dizide büyücü rolünü oynar Clary karakterinin gücünün hemen açılmaması için ona büyü yapmıştır.

Shadowhunters oyuncuları

 

Isabelle Lightwood(Emeraude Toubia): Dizide shadowhunters takımının son üyesidir ve Alec onun abisidir. Sinsi ve kuranz bir kişiliğe sahiptir.Özel bir job ve kılıc kullanır.

Shadowhunters oyuncuları

Simon Lewis: Clary karakterinin eskiden beri en yakın arakdaşidir. Clary karakterine düşkündür o nereye gitse beşinden gider ve başina belayı alır.

Shadowhunters oyuncuları


Shadowhunters oyuncuları kolaj

 

 

YORUMLAR

  1. İzledim gayet güzel bir dizi ama biraz abartılı bence

  2. İzlemedim fakat izleyeceğim diziler arasında. Teşekkürler.

  3. Teşekkürler paylaşım için yararlı bir konu #R10

  4. İzleme listeme ekledim en kısa sürede deneyeceğim. Teşekkürler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir