87 / 100

Sen Çal Kapımı bildiğimiz tanıdığımız ve çokça işittiğimiz senaryolara sahip 2020 yapımı bir yaz dizisidir.

Çok eleştiriye tabi olsada yaz dizilerinin yaşattığı o mutluluk hissini dağıtıyor herkese belkide bu yüzden halen izleyenleri vardır.

Sen Çal Kapımı Konusu:

Eda Yıldız(Hande Erçel)  Italyada %100 burslu bir şekilde okumaktaydı lakin iş adamı Serkan Bolat(Kerem Bursin) ile aralarında yaşanan düzensiz bir ilişki sayesinde eğitimine ara vermek zorunda kalan Eda Yıldız’ın hayat serüvenini anlatan bir yaz dizisidir.

Eda Yıldız halası ile birlikte bir çiçekçi isletmektedir.Halası Ayfer Yıldız ona her durumda destek olmuş ona bakmış bir kişiliktir.

Eda Yıldız bir gün evinde bulaşıkları kirleten arkadaşı Melek Yücel’e kendisine yardım etemsini söyler lakin arkadaşı ona görünmeden arakdaslariyla birlite okulun mensubiyet törenine kendilerine erkek arkadaş aramak için gitme planı yapmışlardır.Tam evden çıkıp gidecekken Eda’ya yakalanır onlarla biraz konuştuktan sonra Mensubiyet konuşmasına Eda’nin hayatinin karartan Serkan Bolat’ın geleceğini öğrenir.

Bununda vesilesi ile eski öğretmeni Eda-yı bir şey konuşmak için yanına çağırdı. Birlikte arkadaşlarıysak okula vardıklarında öğretmen okulu birakanlara bir avantaj çıktığını ve okuluna geri dönebilecegini ama bursunun kesileceğini son dönemin bursunu kendini ödemesi gerektiğini söyler.

Bunu üzerine olaylar gelişir ve Serkan Bolat eski sevgilisi Eda ya onunla 2 ay nişanlı rolü yaparsa bursu ayarlayacagini söyler.

 

 

Yazı dizleri aynı seneryo aynı arakadaş gurubu aynı sohbetler ve aynı müzik aynı tema ile aynı aynı ve aynı demekten başka seçenek yok izelmis mi Yaz ve aşk konulu dizileri sevenler için uygun olabilir ama onlarida sıkıldı galiba.Yaz dizileri Kiralık Aşk ile bitti desem yeridir.

89 kisi ile oylanan imbd puanı ise 8.9 ile baya bir ýuksek değer almış durumda izlemeni için bir bölümünü assagiya koydum.

Kaynaklar:

Fox sen çal kapimi

How I Meet Your Mother

 

 

Ağustos 19, 2020

Lucifer

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir