86 / 100

Next dizisi 2020 yılında Manny Coto  Productions ,Zaftig Films ,Fox Entertainment , 20th Television birilkte çalışması ile yayın dünyasına hızlı ve kaliteli bir giriş yapmış Manny Coto tarafından oluşturulmuş Amerikan  yapımı bilimkurgu , suç  dizisidir.

Başlangıçta 2019-20 USA televizyon yayını, sezon ortasında bir giriş olarak piyasaya girdi ama, COVID-19 salgını nedeniyle 2020-2021 televizyon sezonunun sonbahar programına ertelendi ve 6 Ekim 2020‘de prömiyeri yapıldı


Yapımcı :

Bölüm Bilgileri:

  • 1. Sezon 3 bölüm
  • 50 dakika

Next Dizisi Konusu:

Paul Leblanc adındaki bir karakyerin olusturduğu yapay zekayı anlatan bir dizidir.

Paul Leblanc  Zava adındaki şirketinide Next adında bir yapay zeka geliştiriyordur yapay zekayı geliştirirken işlerin çığrından çıktığının farkına varır varmaz Next adındaki yapay zekayı kapatması gerektiğinı şirketine bildirir.Bazı tartışmalar sonrası kabul görür Paul Leblanc ise  Zava sirketinden kovulur.

Zava Dizisi Yapay zeka
Next Dizisi Yapay zeka Şirketi

Aradan bir kaç yıl gectikten sonra Zava şirketi Paul Leblanc’ın haberi olmadan Next adındaki yapay zekayı geliştirmeye devam ettikleri ortaya çıkar, ortaya çıkmayı ise Shea Salazar adındaki bir polisin arkadaşının Yapay Zeka Next tarafından öldürülmesi ile farkedilir.

Next o kadar gelişmiş bir yapay zekaya sahip ki zamanla kendini sürekli geliştiriyor. Sürekli kendi kodunu yeniliyor ve yenilirken bir yerde hata bırakıyor , onu Shea’nın arkadaşı farkediyor. Next’in onu öldürme sebebi insanlığa bu durumu duyurmaması.

Normalde Next yapay zekası geliştirilirken belirdi ağda sınınırlı işlemler yapabiliyordu. Bundan kurtulmak isteyen Next orda calışan bir kumar bağımlısı bir programcının bilgisayarına erişip ona kumar oynarken yardım etmeye başladı. Next programcıdan 1 istekte bulundu eğer daha fazla kazanmak istiyorsan diyerek. 

Zava Dizisi Yapay zeka
Next Dizisi Next Yapay Zekası

Ondan istediği şey. Onu bir yayıcıya yani modeme baglamasıydı. Modeme bağlanınca artık geniş bir ağa yayıldı ve istediği her şeye erişim sağladı.


Next Dizisi Eleştiri Bölümü:

Eleştiri Tabelası

Artı Yönleri: Dizi konu olarak güzel işlenmiş bir bilgi birikimi sonrası yapıldığı belli oluyor. Konu olarak iyi ve sürükleyici

Eksi Yönleri: Dizi cekimleri olsun oyunculuklar olsun diziye göre çok alışık olduğumuz yapıda sanki daha öncede izlemissiniz gibi hissettiriyor. Sen Çal Kapımı Dizisi Konusu ve Oyuncuları gibi. 


Next Dizisi Oyuncuları:

Paul Leblanc(Jhon Slattery): Teknolojide en iyi şirketlerden Zava’nın eski CEO’su yapay zekaya olan artan bağımlılığına karşı önemli bir kişilik. Dejeneratif bir beyin hastalığından sahip ve yaşamak için sadece 5 ay civarı ömrü kaldı.

Next Dizisi Oyuncuları
Next Dizisi Oyuncuları Paul Leblanc

Shea Salazar(Fernanda Andrade): Dizide FBI’da çalışan bir kişidir. 1 çoçuğu vardır. Eşide küçük çaplı yapay zeka projeleri gelistirmekte

Next Dizisi Oyuncuları
Next Dizisi Oyuncuları Shea Salazar

Michael Mosley: cezasının bir koşulu olarak FBI ile çalışan eskiden hapis yatmış  eski bir hacker.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları

Gerardo Celasco ( Ty Salazar ):  Shea’nın kocası ve yetenekli bir tamirci ve yazılımcıdır.

 

Gina(Eve Harlow):  FBI’DAKİ Shea destek ekibinin bir üyesidir.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları

Ben (Aaron Moten):Shea’nın araştırmacılarından biridir yetenekli bir kişiliktir.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları

Ethan Salazar (Evan Whitten): Shea ve Ty Salazar’ın küçük oğludur.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları

Abby (Elizabeth Cappuccino): Paul’un sevdiği kızıdır tek kardeştir.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları

Ted Leblanc(Jason Butler Harner): Paul’un Zava’yı kuran ve Paul kovulduğunda CEO olarak görev yapan Paul’un küçük kardeşi olarak rol aldı. Kardeşinin isteklerine karşıt, bir sonraki programı yeniden başlattı.

Next Dizisi Konusu Oyuncuları


 

Kasım 1, 2020

You Dizisi Konusu

YORUMLAR

  1. I constantly emailed this webpage post page to all my friends, because if like to read it then my friends will too. Katya Othello Darbee

  2. Loving the info on this internet site , you have done outstanding job on the articles.

  3. I have read so many articles concerning the blogger lovers but this piece of writing is actually a good post, keep it up. Maria Tulley Brodie

  4. Wow, this post is fastidious, my sister is analyzing these things, therefore I am going to let know her. Faydra Leicester Rowell

  5. I really like your writing style, good information, thankyou for putting up : D. Alida Yale Roz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir