Limitless dizisi bilim kurgu severlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizi serisidir.

İzlerken bir süre sonra o kadar zevk veriyordu konuya entegre olabiliyorsunu ve sorunları siz çözüyorsunuz Ilk sezonları biraz sıkıcı olsada sonradan devam kesilmeyecek bir dizi.

Dizinin Başrol Oyuncusu Brain Finch (jacke mackdorman) isi gücü olmayan hayatı boşa yaşadığını  düşünen bir karakter.

Brain hayata yeni fikirler geçirmeye çalışır ama bir türlü başarılı olamaz bir gün kendine bir iş bulur ve çalışmaya karar verir orda kişilerin dosyalarını inceler ve onları ayırma işini yapar. Biraz yaptıkdan sonra yorulur ve arkadaşıyla bir yemek yemeye çıkar arkadaşı ile konuşurken orda arkadaşının iş yerinde sürekli yükseltmekte olduğu durumu konuşulmaya Başlanır ve arkadaşının bir hap kullandığını öğrenir. Hapın adı NZT olduğunu öğrenir.

Olaylar ise burdan sonra başlıyor.

Burdan sonrası biraz spoiler:

Brain Finch arakdaşinin isteği üzerine o hapı alıyor ve Beyin fonksiyonlari  yüksek seviyelere çıkıyor yaptıgı işleri kısa sürede ezberliyor hatırlıyor ve anlıyor.İşini bitirdekden sonra disarda bu gücü kullanarak dolanır hasta babasının sorununu çözmek için kardeşinin tıp kitaplarına bakar NZT’nin gücü azalmaya başlayinca  arkadaşından bir daha almak için evine gidiyor, evine vardığında arkadaşının öldürüldüğünü göŕuyor polisleri arayacakken babasını kurtarmak için NZT yi bulması gerektiğini düşünüyor arkadaşının evinde NZT’yi alıp kaçacakken polisler içeriye giriyor onu görüyorlar ve kovalamaya başlıyorlar koşuşturmanın ardından tünele giriyor ve burda

FBI ajanı REbecha Harris iLe karşı karşıya geliyor

Dizi burdan sonra olaylar başlıyor .

Fragmanı bırakıyorum buraya.

 

Kaynaklar:

Wikipedia limitless

BioHackers

YORUMLAR

  1. Filminden etkilenmistim simdi dizisi icin internete dusup izlemeyi 4 gozle bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir