La Casa de Papel dizisi İspanyol yapımı harika bir senaryoya ait bir soygun dizisidir.

La Casa de Papel dizisi oyuncuları gerçektende taktire şayan oyunculuklar sergileyerek o anda yapılan hatalar yalanan yanlışlar sizi direkt olarak içine çekiyor.

La Casa de Papel Dizisinin Konusu:

Daha önce bir suç tarafından ararnan Ursula Corbero(Tokyo) karakterinin annesi tarafından eve çağrılması ile başlıyor.

Annesi ile görüşürken annesi onu çok özlediğini görmek istediğini söyler Tokyo karakteri ise annesinin özlemine dayanamayıp gitmek ister lakin bir sorun vardır. Polisler Tokyonun annesinin evinde bekler Tokyo’yu buraya çağırması gerktiğini söylemesi üzerine gelişir.

Tokyo aslında şu anlık  ismi  değil öyle kalsın havalı duruyor filimdeki ismi ise Silene Oliveira’dır.

.Yola koyulup eve gidecekken Profesör(Alvoro Morte) karakteri Tokyo’yu görüp ona gitmemesi gerektiğini annesinin evinde polisler olduğunu gösterir ve Tokyo’ya konuşmak istediğini söyler Profesörün arabasına biner ve yola doğru koyulurlar.

Bir süre sonra varırlar ve orada bir kaç kişi daha olduğunu görür Tokyo ; 

Profesör ordaki kişileri aslında bir amaç için toplamıştır.Merkez Bankası Soygunu için.Profesör bunu söyleyince ortalıkta bir konuşma oluyor konuştuktan sonra. Bir plan aşamasına giriyorlar ve sürekli sürekli çalışıyorlar. Bu çalışmaların içerisinde kendi isimlerinide belirliyorlar.

  • Tokyo
  • Profesör
  • Berlin
  • Rio
  • Moskova
  • Nairobi
  • Denver

Soygun takimi böyle dizi izlerken sarıyor lakin bir süre sonra sanki uzatmak için yazmışlar gibi 1 olay gerçekleşiyor ve 1 bölüm gidiyor tüm bölüm boyunca onu bekliyorsunuz bu benim hoşuma gitmemişti.

Birde Tokyo ve Rio var onlarda ne yani 7/24 iş başındalar ,dizi cin¿ellik yonunden çok ağır basan bir dizi seneryo güzel ama bunu beğenemedim.

 

La casa de Papel dizisi 2017 yapımı  toplamda  4 sezondan oluşuan bir suç dizisidir.

IMBD puanı: 8.4 Olan bir dizi burdan anlaşiliyorki dizi beğenilmiş gibi.

Burda benden bir hediye olsun.

Kaynaklar:

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/La_casa_de_papel

https://www.netflix.com/tr/title/80192098?preventIntent=true

Limitless

Kasım 1, 2020

You Dizisi Konusu

YORUMLAR

  1. Yorumuma işte efsane dizi diyerek başlamak istiyorum. La Case de Papel özgün senaryosu ile seyirciye ayrı bir hava katıyor, bunu Bella Ciao ile harmanlamış olmaları ise diziye ayrı bir hava katıyor. Nisan’da çıkmış olmasına rağmen yeni sezonu(4. sezon) henüz izleme fırsatım olmadı, umarım işleri yoluna koyup bir solukta başlayıp bitirebilirim.

  2. Gerçekten çok güzel bir dizi. Sırf bu dizi için Netflix aldım. Ama daha sonra başka bir dizi izlemedim. Umarım daha da çok bölümü gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir