«

How I Meet Your Mother dizisi en çok beğenilen ve en uzun süren dizilerden biridir. How I Meet Your Mother dizisi 2005 yılında başlayan 2014 yılına kadar devam eden Amerika yapımı bir dizidir.

Dizinin en çok sevilen ve bağlayıcı yapısı olan hızlı gelişen  olaylar ve komedi konusunu iyi işleyen bir dizi olmasıdır.

Başrollerinde;

  1. Ted Mosbey (Josh Randor) 
  2. Barney Stinson(Neil Patrick Harris)
  3. Marshal Eriksen(Jashon Segel)
  4. Lily Aldrin(Allyson Hannighan)

Olduğu   bir dizinin kötü olması beklenemez karakterlerine öyle iyi burunmuslerki diziyi izlerken onlarla birlikte yaşıyormuşsunuz hissi yaratıyor.

How I Meet Your Mother’ın Konusu:

Dizideki mimar Ted Mosby karakteri olayın ana karakteri desek yeri olur.Olay ise şu,

Ted Mosby çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmak için bir yere oturtur ve anlatmaya başlar o anlattıkça şöyledikleri bir dizi bölümü olarak yayınlanır yani kısaca bahsedersek Ted Mosby karakterinin aşk hayatının anlatıldığı harika bir durum komedisi dizisidir.

Ve gelgelelim şimdi dizinin en iyi karakterine ;

Barney Stinson: Barney  Ted Mosby’nin en yakın arkadaşıdır. Ted Mosby hikayesini anlatırken Barney karakterinin dahil edilmesi harika olmuş yani sırf Barney Stinson için bile izlenebilinecek dizilerden. Barney karakteri dizide Eğlenceli,çapkın ,zengin bir karakteristik özelliğe sahip buda onu biraz daha çekici kılıyor.

Şimdi ise diğer karakterlere deginelim;

Marshall ve Lily nişanlı 2 genç bu 2 kisi üniversite zamanından beri birlikte olan kişiler.Diziye tad veren karakterlerden, olayalar bazen onların üzerinde öyle bir ďonuyorki bi an kendinizi kaptırıyorsunuz ve birde bakmışsınız 1 sezonu hemencecik bitirmişsiniz.

Ha birde unutmadan Robin  Scherbatsky Karakterine aslında bu karakteri seviyorum ama dizi boyunca o kadar beklentimi kırdılıki başrol oyuncuları arasına koymadım Dizi zaten Robin ile Ted Mosby’nin karşılaşması ile başlıyor. Robin karakteri size dizide oldu olacak hadii diye diye 8 sezon izlettiriyor.Eee tabi güzelliğinde var.

IMBD puanı:8.3

Çokta spoiler olmaması acısından daha detaya girmiyorum.Okudugunuz için teşekkürler  

Kanyaklar:

High Score

Wikipedia

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir