91 / 100

Forever dizisi 2014 yılında oluşturulmuş bir bilim kurgu , polisiye dizisidir.

Forever Amerikan yapimı, Matt miller tarafından yazılmış ilnginç bir konuya sahip bir dizidir.

Konu bakımından Polisye sevenlere uygun bir yapiya sahiptir.BioHackers dizisindeki gibi kendine çeken bir tür.


Dizi toplamda ise 1 sezon ve 22 bölümden oluşmaktadır.

Bölüm süresi ise :40dk dır.


IMBD puanı: 8.3 olan bir dizidir.

IMBD puanını hak ediyor dersem yeridir.      Dizi olay bakımından Sharlock Holmes dizisi ile aynı tarzda sahip bir dizidir.

Lakin Forever bana bir farklılık hissi veriyor onun ne olduğunu tam cozemedim ama sanırsam belirsizlik , belirsizlik sizi içinde döndürüp duruyor ve sizi sıkmıyor.

Forever Dizisi Konusu:

Dizi Henry Morgan adındaki bir karakterin başından geçen olayları ve sorunları anlatıyor.

Henry Morgan 200 yıldır yasayan bir insan. Bu insanın bir büyü sonrası ölümsüz olduğunu düşünüyor ve artık hayattan zevk almadığı için ölmenin yollarını arıyor.

Dizi Karakyeri

Henry  bu sebeptendir ki ölüler ile içiçe olmaya karar verir. Belki bu ona bir çözüm fırsatı doğurur diye.

Henry uzun zamandır yaşadığı için insanlar ve mesleği hakkında çok profesyonellesmistir. Çok kısa sürede vakaları çözebiliyordur.

Henry Morgan bir muayene uzmanıdır ve vakaları NYPD polis departmanında çalışan Dedektif Jo Martinez ile birlikte çözerler.

Forever Dizisi Karakterleri

Forever Dizisindeki temel olay ise şu Henry bazen vaka cozerken veya deneme yaparken ölebiliyor. Öldüğünde ise bir denizde cı*lak şekilde 35 yaşında tekrardan doğuyor. Yaş olarak sabit 200 yıldır 35 yaşında.

Forever Gif

Henry her öldüğünde  Başka biri onu arayıp gecmis olsun diyor, Henry sürekli takip ediyor ,Bir sure Henry’yi arayan gizli kisi kim olduğunu soylemiyor  neden onu aradığını soylemiyor.

Lâkin bir gün yine telefon çalıyor ve Henry Telefonu açtığında o gizli kişi Aynı Henry gibi kendisinde oĺumsuz olduğunu ve 1 asır yaşadığını söylüyor.

 

Forever Dizisi Oyuncuları:


 Hanry Morgan: Dizinin ana karakteridir. Ölümsüzdür ve doktordur.Zeki bir kişiliğe sahiptir.

 

Jo Marton: New York Departamn Polis teşkilatında çalışan bir detektiftir.Morali bozuktur çünkü kocasını kalp krizinden kaybetmiştir.

 

Abe: Hanry Morgan’in savaş sırasında cepheye getirilen bir bebektir.Abe büyümüş  ve Henry’nin ölümsüz  olduğunu bilen tek kişidir.

Forever Kartekleri

 

Lucas Wan: Hanry’nin Adlı Tıptaki arakdasidir.Çok yanlızdır ve bunu dışarıya vurur.

Forever Oyuncuları

Ha birde hatırlamışken Hanry Morgan karakteri  dizide eski zamanlarda yasayan bir doktor ve bu karakter gerçektede yaşamış ünlü bir korsandır.

Kaynaklar:

Wikipedia Forever

 

Kasım 1, 2020

You Dizisi Konusu

YORUMLAR

  1. Forever dizisi hakkında araştırmak yaparken bu sitede buldum kendimi gerçekten merak ettiğim her şeyi yazınızda buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir