89 / 100

DİKKAT: Dizi dini görüşü degistirebilecek ve cin*ellik ıçeren bir yapıdadır izleyeceksniz bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

BioHackers Alman yapımı, Netflix orjinal dizisi bir bilimkurgu dizisidir.

BioHackers dizisinin ilk bölümü 2020 20 ağustos  tarihi ile vizyona girdi. Dizi içerdiği yeni mesul düşünce tarzı ve yenilikçi teması ile bizi kendine çekiyor.

Bay Yanlış ‘dan güzel en azından.

BioHackers Konusu:

Mia Akerlund adlı zeki bir tıp öğrencisinin ailesinin trajedik bir durumunu çözmek için Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birinde okuyan Profesör Lorenzi’nin yayında işe başlama çabası ile başlıyor.

Mia

 

Burada Biraz Spoiler Var;

Mia Akerlund  Almanyadaki en iyi üniversitelerinden birine gitmek için üniversitenin yakınlarında bir eve taşınır.

Eve taşındığında evde birkaç kişi ile aynı anda kalırlar bunlarda ayñi Mia gibi tıp alanında farklı projeler üretirler kendilerine .

Bu arkadaşlarından biri kendine sürekli yeni teknolojiler entegre etme peşinde;

Biri bitkiler ile can yoldaşı onlarla yarıyor onlar üzerinde deneyler yapıyor.

Biride dizilerde olan güzel kız ama basrolden dolayı düşen karakteri oynuyor.

Mia okulun ilk günü ,Lorenzi’nin dersine girer Lorenzi tıp ile ilgili biraz konuşma yaptıktan sonra kendisinin baş yardımcısı olan Jasper’ı tanıtır ve eğer sorusu olanağın ona sorması gerektiğini söyler .Bunun üzerine Mia Lorenziye yaklasmanin bir yolunu bulmuştur.

Mia bunun üzerine Jasper ile samimi bir ilişki kurma çabasına girer ve onu takip etmeye başlar.

Jasper kütüphaneye girer Mia da onu takip eder ona bakarken dikkati dağılır ve yerini kaybeder o sıradada anons yapılır ve kütüphanenin kapanacağı söylenir. Mia da bunun üzerine tam kitaplarını alıp ayrılacakken kütüphaneden bir ses gelir ve ona doğru yönelir.Biraz ilerlediğinde bir fosforlu bir renk görür kitapçıkların altında ona doğru yürür ve genetiği değiştirilmiş bir fare görür.

Fareyi eline alır severken Jasper arakadan gelir ve Mia korkar elinden fare fırlar ve kaçmaya çalışır.

Fareyi yakalamak için çabalarlar ve sonunda yakalarlar ve bu Mia’nın isine gelir. Artık tanışma fırsatı doğmuştur.

Şimdi BioHackers dizisine bakarsak eğer dizi gerçektende izlenmeye değer dizilerden yanlız kötü yanının bitiş jeneriginin 11 dakika olması 40 dakikalık dizi 29 dakikaya düşüyor

Onun dışında müzik şeçimi gercekden sahneye göre güzel seçilmiş ve sahneyi size hissettiriyor.

Kaynaklar:

 

Netflix BioHackers

 

 

YORUMLAR

  1. “wow, bu dizi de neymiş böyle ya” dedim fragmanı izledikten sonra. Konusu çok hoşuma gitti, bilim kurgu ve kimya..vs baya sağlam duruyor, aptal ergenler kısmını beğenmedim. Her dizide bir gençlik ateşi mi olacak bundan sonra?

  2. Hackerlik konusuna yeni bir bakis sosyal muhendislik duymustum ama bio hacker ilk defa duyuyorum izlemek icin suan indiriom

  3. Değişik diziler ve filmler son zamanlarda arttı. Aslında artık tüm konular birbirine benziyor. Zira insan hayatı aslında o kadarda zengin değil. Belirli konular üzerinden hayat ilerliyor doğal olarak bu da filmlere yansıyor. Aynı konular ama farklı karakter ve oyuncular.

  4. Şu zaman da farklı konularda diziler ortaya koymak hayli zorlaştı konusu farklıya benziyor. denenebilir.

  5. Güzel bir diziye benziyor, konusunu okuyunca dikkatimi çekti. Yakın zamanlarda izleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir