Şimdi gelgelelim bir yaz dizisine daha; yaz dizileri seneryo açısından bakacak olursak aynı tarzda ilerliyor hatta bazen replikler sahneler bile aynı olabiliyor.

Sen Çal Kapımı dizindeki gibi, biz ise bugün bir tarzda farklı da olsa biraz vücudu ön plana konulmuş bir diziyi eleştireceğiz.

Bay Yanlis:

Bay Yanlış adi ile belirttiğimiz kişi bir zamanalar  hareketleriyle gündeme gelen Can Yaman kişisidir.Dizideki ismi ise Özgür Atasoy.

Bay Yanlış dizisi şu şekilde ilerliyor.Dizideki Özgür karakteri yakışıklı ve durumu iyi olan bir komşu.Özgür karakteri annesi ile gerçekleşen bir konuşmada annesinin onu bir kızla birlikte görmek  istediğini söyler .

Özgür’de bunu kabul eder ve kendine annesinin yanına götürebileceği bir gecelik sevgilisi rolü yapması için yan komşusu ile tanışırlar.


Burda devreye giren komşusu ise Özge Gürel dizideki adı ile Ezgi İnal karakteri bu karakter ise dizide saf temiz ve çokça kullanılmış bir karakterdir. Artık evlenmek ister ve hayali olan 3 çocuğu Dünyaya getirmeyi umud eder , bu sebeple artık evlenmesi gereklidir ve aklindakı Doktor Serdar Öztürk ile evlenme umudu ile Özgür Atasoya danışmaya gider.

Özgür  ile Ezgi arasında gerçekleşen bir konuşmada  Özgür eğer benim ile bir günlüğüne annem için sevgili rolü yaparsan bende sana evlenmen için Hayat koçulugu yapacağını söyler ve böylelikle dizi başlar.


Burda biraz spoiler var:

Anlaşma sağlandıktan sonra Ezgi  arkadaşlarıyla bir gün konuşurken evlenmek istediği kisi Doktor Serdar’in bir yerde bulunacağını öğrenir ve Özgür’den öğrendiği bir kaç taktiği uygulama için can atar ,

Ve o zaman gelmiştir o gün Özgür’de orda bulunur ve Ezgiye yardım için orda bulunur bir kaç taktik ile Doktor Serdar yavaş yavaş ipin içine gelir.

Şimdi gelelim Bay Yanlış ismi nerden geliyor.


Ezgi bu olaylar gerçekleştiren sonra Özgürü rüyasında kendisiyle birlikte samimi bir şekilde görür uyandığında ise artık ona karşı yeni duygular beslemektedir. Kendine Özgür’ün yanlış olduğunu söyler ve ona Bay Yanlış der ve telefonuda öyle kaydeder artık duyguları karmaşa içine girmistir.


Haaa birde unutmadan full insanların cin*el duyguları üzerinden ilerleyen bir dizi kişileri içine çekmeye çalışmış unutmayalım.

Şimdi benim eleştirime Geleceksek:

Dizi diğer yaz dizilerinden ayrılarak ,konu olarak aynı ama , replikler ve oyuncu kartelleri güzel yansıtılmış her yaz dizisinden bir larca alınarak yapılmış gibi eski kadro toplanmaya çalışılmış ve o hissi bize yaramış egerki yaz dizisi izleyeceksem bunu izlerdim. Ama izleyeceksem öyle bir şey olmayacak.


Kaynaklar:

Wikipedia

 

YORUMLAR

  1. Aynı seneryolardan sıkıldık ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir